کفپوش بتنی چیست ؟ | انواع کفپوش بتنی برای دکوراسیون | کفپوش بتنی پیاده رو

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کفپوش بتنی چیست ؟ | انواع کفپوش بتنی برای دکوراسیون | کفپوش بتنی پیاده رو

کفپوش های بتنی

امروزه کفپوشهای بتنی به دلیل دوام و انعطاف پذیری بالا، انتخاب بسیاری از افراد است. استفاده از آنها موجب صرفه جویی در مواد نیز می شود.

با توجه به سه موضوع می توانید مطمون شوید که آیا این کفپوشهای بتنی برای خانه شما مناسب است یا نه.

1 بتن اکسپوز
موضوع اول مربوط به ترکیب خانه است. هنگام انتخاب ترکیب بتنی، تیم پیمانکار باید مشخصات عملکردی، عوامل پایداری از جمله اضافه کردن خاکستر بادی زغال سنگ به ترکیب و قدرت بتن را بررسی کنند.
خاکستر بادی از سوختن زغال سنگ به دست می آید و شامل فلزات سنگینی از جمله، سرب و جیوه است.

هنگامی که این خاکستر با بتن ترکیب می شود مزایای متعددی از جمله اینکه مقدار بازگشتی را افزایش می دهد و سیمان مصرفی در ترکیب را کاهش می دهد.

2 بتن اکسپوز
در حال حاضر علاوه بر استفاده از خاکستر بادی در بتن از آن برای بازیافت مواد مورد استفاده در بتن استفاده می شود.
برخی از طرفداران حفظ منابع طبیعی بر این باورند که باید از خاکستر بادی برای بتن استفاده شود. استفاده از خاکستر بادی باعث کاهش مصرف سیمان در تولید بتن خواهد شد به همین دلیل استفاده از این روش امروزه بسیار رایج است.

سیمان حاوی کربن زیادی است و استفاده از خاکستر بادی موجب کاهش کربن در بتن خواهد شد.
3 بتن اکسپوز
هرچند که هنوز شک هایی در مورد استفاده از خاکستر بادی وجود دارد، به این دلیل که ممکن است کربن موجود در خاکستر بادی از میزان کربن موجود در سیمان بیشتر باشد.

زمانیکه چرخه عمر کامل خاکستر بادی محاسبه می شود، این استدلال که میزان کربن موجود در بتن با استفاده از خاکستر بادی کمتر خواهد بود، زیر سوال می رود.
علاوه بر این خاکستر بادی ماده ای خطرناک است به همین دلیل نگرانی هایی در کنار مزایای استفاده از آن در ترکیب با بتن وجود دارد. نگرانی اصلی این است که خاکستر بادی فلزات سنگین موجود در بتن را بشوید و مواد سمی را در خانه ها به جای بگذارد.

در برخی از موارد از این خاکستر برای دفع زباله های خطرناک استفاده می شود.
4 بتن اکسپوز
اگر از خاکستر بادی در بتن استفاده کنید چندین راه برای کاهش تماس با فلزات سنگین وجود دارد.

همچنین در صورتیکه از استفاده از خاکستر بادی مطمئن نیستید می توانید از برای بتن های خارج خانه از مقدار بیشتری خاکستر بادی استفاده کنید و برای فضای داخلی خانه در ترکیب بتن از میزان کمتری خاکستر استفاده کنید.
5 بتن اکسپوز
موضوع بعدی در مورد درزگیری و رنگ بتن است، هنگام استفاده از بتن رنگ ها و پوشش های ضد آب اهمیت خاصی دارند. بهتر است از درزگیرها و رنگهایی با ترکیبات آلی (VOC)کمتری استفاده کنید چون تاثیر بسزایی در تشکیل دود و لایه ازون دارند.

6 بتن اکسپوز
با انتخاب پوشش کمی از VOC، از بسیاری از مواد سنگین و سرطان زا اجتناب می کنید. طبق استانداردهای در نظر گرفته شده برای میزان مجاز استفاده از Voc، نشان می دهد که میزان 50 گرم برای پوشش کف مناسب است.

7 بتن اکسپوز
برای اجتناب از استفاده از این مواد شیمیایی خطرناک می توانید از مواد مخصوص دیگری که برای افراد حساس به مواد شیمیایی طراحی شده است استفاده کنید. همچنین می توانید از رنگدانه های طبیعی به جای شیمیایی استفاده کنید.
Dwayne Fuhlhage مدیر Prosoco تولید کننده پاک کننده ها و محصولات مراقبتی سنگ و بتن می گوید: همیشه به دنبال هزینه های زیست محیطی پنهان باشید.

برخی از بتنها و محصولات سفت کننده قلیایی هستند و به شست و شو با آب نیاز دارند و برخی دیگر از کاورهای و واکسهایی که نیاز به درست کردن و استعمال دوباره دارند گزینه های پایدار مناسبی برای انتخاب نیستند.

8 بتن اکسپوز
بهترین راه برای نگه داری، تعمیر و پاک کردن کفپوشهای بتنی چیست؟
بعد از اینکه کفپوشهای بتنی زیبا و سالم خانه را ساختید باید از برنامه ای درست برای حفظ کیفیت هوای خانه استفاده کنید. با استفاده از روشهای تعمیر و نگه داری درست می توانید سالهایی زیادی از این کفپوش استفاده کنید و ساختمان را برای دهه های بعدی حفظ کنید.
با به حداقل رساندن گرد و غبار و رطوبت می توانید از بتن ها به خوبی مراقبت کنید و محیط داخلی خانه را با کیفیت نگه دارید. 9 بتن اکسپوز
به جای مواد شیمیایی می توانید از مواد پاک کننده طبیعی در خانه استفاده کنید. از محصولات پاک کننده ای استفاده کنید که حاوی سورفکتانت های مضرر نباشند.

کیفیت مواد پاک کننده بسیار مهم است و از مواد ایمنی استفاده کنید که مورد آزمایش قرار گرفته باشند و قابلیت استفاده در خانه را بدون هیچ گونه مواد خطرناکی داشته باشند.

پینوشت :

بتن اکسپوز

بتن

کفپوش بتنی

https://sadrstone.ir/blog/99-what-is-concrete-flooring

 

Related Items

چگونه سنگ مصنوعی را نصب کنیم ؟

دستور عمل نصب سریع و آسان تولیدات شرکت نما سنگ صدر

چگونه طراحی نمای دکوراسیونی خا

  چگونه با بازنگری در طراحی درب و پنجره و وی

هفت مرحله برای ساختن خانه ای ج

هفت مرحله برای ساختن خانه ای جدید کدام است ؟ با ا

7ایده برای طراحی و بازسازی خان

خانه ییلاقی کوچک -7 ایده برای طراحی و بازسازی خانه

هفت مزیت ساختمان های سنگی | ن

هفت مزیت و ویژگی ساختمان های نمای سنگی ساختمانهای

  • جهت دریافت کاتالوگ جدید ترین محصولات سنگ مصنوعی و آنتیک صدر استون بر روی دریافت کاتالوگ کلیک فرمایید

    دانلود کاتالوگ

Before download...

Continue... ×

اشتراک در خبرنامه

محصولات

سنگ مصنوعی ,سنگ آنتیک,سنگ انتیک,سنگ دکوری,سنگ دکوراتیو,سنگ نما,سنگ نمای داخلی,سنگ تزیینی,سنگ مصنوعی تزیینی,سنگ تزئینی,بتن اکسپز,بتن اکسپوز,صدر استون,نمایندگی فروش سنگ,سمنت پلاست,

نشانی ما

تهران، شهرک غرب، فاز2، خ هرمزان، بین کوچه دوم و چهارم پلاک 1 تلفن: 88576006 و 87106-021 کد پستی: 1466613964
کارخانه: شهرک صنعتی شمس آباد،بلوار نارنجستان،گلبرگ ۳، پلاک ۵
تلفن :۹۸۲۱۸۷۱۰۶+ و ۹۸۲۱۸۸۵۷۶۰۰۶+