بتن مسلح چیست؟ | بتن مسلح به الیاف شیشه | صدراستون

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بتن مسلح چیست ؟

بتن های مسلح با عنوان بتن تقویت شده با الیاف فولادی تعریف می شود. بتن ماده ای است که فشردگی بسیار عالی دارد به همین دلیل ترکیب آن با فولاد، منجر به یک نواختی دیوارها و طبقات خواهد شد. همچنین این نوع بتن ظاهری متفاوت دارد و کاربرد زیادی در صنعت دارند.
در برخی از موارد بتن مسلح به عنوان بتن معمولی در نظر گرفته می شود. به همین ترتیب بتن پیش ساخته و بلوکی المان های ساخت و ساز از پیش ساخته ای هستند که از بتنهای برون ساختی ساخته شده اند.

نمونه های زیر استفاده از بتنهای مسلح را نشان می دهند.

استفاده از بتن مسلح

1 بتن مسلح

یکی از بی نظیرترین نماهای بتنی بررسی شده جزیره Bainbridge، در واشنگتن واقع شده است که توسط متی کواتز ساخته شده است.

از یک طرف ساختمان به نظر می رسد که کلا از بتن مسلح ساخته شده است اما از طرفی دیگر نشان می دهد که دیوار بتنی به عنوان حریم خصوصی و عایقی برای چوبها و جعبه مسی در پشت آن ساخته شده است.
این دیوار به عنوان یک تحول بزرگ بین محیط خصوصی و عمومی عمل می کند و آستانه ای بین این دو ایجاد می کند. پشت این دیوار بتنی خانه کاملا باز است با پنجره های بزرگ.

2 بتن مسلح
نمای این بتن با خطوط افقی و شبکه از سوراخ ها ایجاد شده است. همچنین از میله هایی برای نگهداری فرمها استفاده شده است. با توجه به ظاهر کار، در تمامی موارد باید با معمار یا پیمانکار مشورت کرد. 3 بتن مسلح
این خانه از دیوارها بتنی به شیوه سنتی تری استفاده کرده است، به عنوان پایه ای برای ستونهای چوبی، دیوارها و سقف. پایه های بتنی در این خانه بخشهای پایینی و بخشی از طبقه اول را تشکیل داده است. 4 بتن مسلح
پله های راهرو از تخته های چوبی اضافه ایجاد شده است. دیوارها و ستون ها دارای خطوط افقی هستند که بتن مرطوب شکاف بین چوبها را پر می کند. 5 بتن مسلح
در مقایسه با عکس قبلی خطوط افقی شدیدتری توسط چارچوب ایجاد شده است که به عنوان یک ایوان اضافی برای خانه با ضلع افقی، این انتخاب مناسب است.

بتن انعطاف پذیری مناسبی دارد به همین دلیل از آن برای ایجاد حفره ای در دیوار برای نگه داری هیزم استفاده شده است.
6 بتن مسلح ساختار بتن مسلح بدین گونه است که پانلهای بتنی با خطوط افقی و حفره است. این خانه در سیاتل، بازسازی یک خانه خانه آجری را نشان می دهد که از بتنهای جدید برای نو سازی استفاده شده است.

دیوارهای خارجی نمایی صاف و یک دست دارند که دارای شبکه ای از حفره هاست و نوارهایی افقی نیز دارد. 7 بتن مسلح
از دیوارهای بتنی نا هموار و تیره برای داخل خانه استفاده شده است که این دیوارها نیز خطوطی افقی دارند. در طبقات بالاتر از مواد روشنتری استفاده می شود، روشنتر چه از لحاظ فیزیکی چه بصری. 8 بتن مسلح
دو خانه واقع در دنیز، کالیفرنیا در کنار هم قرار دارند. برای طراحی طبقات بالایی از گچ و سیمان و شیشه استفاده شده است، برای طبقات پایینی هم از بتن برای ساخت و ساز استفاده کرده اند.

پارکینگ و اتاقهای مجاور آن به دلیل استفاده از بتن و رنگ روشنی که دارد سرد به نظر می رسد. همچنین در این ساختمان اط بتن برای دیوارکشی اطراف خانه بین ساختمانها استفاده شده است.
9 بتن مسلح این ویلا از بتن به همراه سایر وارد استفاده کرده است و نمایی سرد و روشن دارد. بتنها دارای خطوط افقی و عمودی متعددی هستند و به خوبی با رنگ دیوار ها و یک دست بودنشان ترکیب شده است.

10 بتن مسلح

در مقایسه با تصویر قلبی، این دیوارها سنگینتر و تیره تر هستند و در ظاهرمرطوب به نظر می رسند که در این جا هدف صمیمیت بیشتر با مواد متضاد است.
11 بتن مسلح
می توان از رنگ دانه های رنگی در بتن استفاده کرد یعنی ساختار بتن به گونه ای نیست که تنها ظاهری تاریک یا روشن داشته باشد، همانطور که در این عکس مشاهده می منید می بینید که بتن در ترکیب با رنگدانه ها، ظاهری آبی-خاکستری دارد.

ترکیب این دیوار با رنگ چوب ظاهری منحصر بفرد دارد.
12 بتن مسلح
دیوارهای بتنی و تخته های چوبی این خانه هر کدام بافتی قوی دارند. با توجه به ساختار و عایق بندی خوبی که بتن دارد برای استفاده انبار و زیر زمینها گزینه مناسبی است.

همچنین از زیر زمین معمولا برای خنک نگه داشتن مواد غذایی و نوشیدنی استفاده می شود، استفاده از بتن باعث خنک بودن آن می شود.

13 بتن مسلح

لینک دایمی این مطلب :

بتن مسلح چیست ؟

پینوشت:

بتن اکسپوز

بتن اکسپوز نما

بتن

بتن چیست

بتن مسلح چیست

بتن مقاوم

 

https://sadrstone.ir/blog/97-what-is-fiber-glass-fiber-reinforced-concrete

 

لطفا این مطلب را با دوستانتان در شبکه های اجتماعی زیر به اشتراک بگذارید

Related Items

سنگ مصنوعی چیست؟ چگونه تولید م

سنگ مصنوعی چیست و کاربرد سنگ مصنوعی در مقایسه با س

چگونه خانه های قدیمی خود را به

احیا کردن طراحی های مدرن قرون وسطی در خانه های جدی

هفت مزیت ساختمان های سنگی | ن

هفت مزیت و ویژگی ساختمان های نمای سنگی ساختمانهای

اهمیت بکارگیری و استفاده از بت

اهمیت بکارگیری و استفاده از بتن اکسپوز در طراحی و

آموزش نحوه بتن ریزی و تزریق بت

نحوه بتن ریزی و تزریق بتن اکسپوز به قالب کسانیکه

  • جهت دریافت کاتالوگ جدید ترین محصولات سنگ مصنوعی و آنتیک صدر استون بر روی دریافت کاتالوگ کلیک فرمایید

    دانلود کاتالوگ

Before download...

Continue... ×

اشتراک در خبرنامه

محصولات

سنگ مصنوعی ,سنگ آنتیک,سنگ انتیک,سنگ دکوری,سنگ دکوراتیو,سنگ نما,سنگ نمای داخلی,سنگ تزیینی,سنگ مصنوعی تزیینی,سنگ تزئینی,بتن اکسپز,بتن اکسپوز,صدر استون,نمایندگی فروش سنگ,سمنت پلاست,

نشانی ما

تهران، شهرک غرب، فاز2، خ هرمزان، بین کوچه دوم و چهارم پلاک 1 تلفن: 88576006 و 87106-021 کد پستی: 1466613964
کارخانه: شهرک صنعتی شمس آباد،بلوار نارنجستان،گلبرگ ۳، پلاک ۵
تلفن :۹۸۲۱۸۷۱۰۶+ و ۹۸۲۱۸۸۵۷۶۰۰۶+