اهمیت بکارگیری و استفاده از بتن اکسپوز در طراحی و ساخت خانه و نما

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اهمیت بکارگیری و استفاده از بتن اکسپوز در طراحی و ساخت خانه و نما

دیدگاه مهندسی به بتن اکسپوز

برای یک مهندس ساختمانی، بتن معماری تنها اضافه کردن چند نت درباره خطوط فرم نیست. در واقع پروژه ای موفق و با ارزش است که به توجه و هماهنگی در ابعاد مختلفی از طراحی بتن اکسپوز  و ساخت و ساز نیاز دارد.

در این مطلب تنها برخی از ملاحظات و مباحث مربوط به بتن اکسپوز معماری بررسی می شود.
یکی از جنبه های مهم استاندارد aci برای پوشش، آب رفتگی و ارتقا دما است. برای دیوارهای خارجی، یک پوشش میلگرد 2 اینچی از استاندارد 1-1.2 اینچی بهتر است.

این افزایش در پوشش می تواند مشکلاتی را برای دیوارهایی با ضخامت کمت از 10 اینچ ایجاد کند . کنترل ترک واجب است و لازم است که حداقل شرایط معمولی برای آب رفتگی و درجه حرارت میلگرد در نظر گرفته شود.

محدودیت های انحراف، مخصوصا برای سطوح افقی نیازمند مراقبتهای بیشتر و دقیق تری است.

اتصالات و محل اتصال یکی دیگر از جنبه های مهم بتن است و باید با معمار و پیمانکار هماهنگ شود.یکی از اهداف اصلی اتصالات ممکن است کنترل ترک باشد. عمق اتصالات طبق استاندارد ACI 303R باید تقریبا 20 درصد از عمق باشد. در دیوارهای خارجی، اتصالات باید درزگیر و عایق آب داشته باشند.
از نظر ساخت و ساز، فرم، اتصالات، محل اتصال، ترکیب طراحی و دیگر ترکیبها تاثیر بسازایی در محصول نهایی دارند و باید به صورت یک تیم در نظر گرفته شود یکی دیگر از جنبه های مهم بتن استحکام است. نوع دستگاه ویبره یا دستگاه های تثبیت، متدهای استفاده شده در ماشینها و حتی حرکات خاص یک اپراتور بر روی سطح نهایی تاثیر دارد. بتن های خود متراکم بسیاری از این مشکلات را حل می کنند و یکی از مهمتری تغییرات تکنولوژیکی توسعه بتن است.

بتن اکسپوز

دیدگاه معمار به بتن اکسپوز

بتن و بتن اکسپوز یک ماده ساختمانی است که ابتدا مایع است سپس به جامد تبدیل می شود به همین دلیل دو بار ساخته می شود یک بار برای چارجوب و بار دیگر به عنوان بتن.

این متد از ساخت و ساز، به تاریخچه ساخت و دست نوشته های نوشته شده بر روی چارچوبها برمی گردد که می واند از تخته های چند لایه یا اتصال تکه های فایبر گلاس ساخته شود.

مشخصات این چارچوبها به همراه اتصالات، رنگ، رنگ روغن و خطوط اتصال انتخابهای بی شماری را برای معماران فراهم می آورد. از اتصالات برای جلوگیری از شکستن قالب تحت فشار بتن مایع استفاده می شود.

محل و الگوی کار محصولی مشترک از معمار و مهندس ساخت و ساز است.
رنگ بتن به شن و ماسه به کار رفته در آن بستگی دارد همچنین مات یا براق بودن سطح کار نیز به ترکیبات بتن وابسته است.

بافت بتن بااستفاده از فولاد یا فرمهای فایبر گلاس نرم خواهد بود و با استفاده از تکنیکهایی مثل سندبلاست یا چکش کاری می توان بافتی سخت و سفت ایجاد کرد.

سایز پانلهای قالب فاصله اتصالات را مشخص می کند که معمولا 8 یا 10 اینچ با تخته های 2 اینچی خواهد بود.

اتصال پانلها (قطعات) با توجه به شکل چارچوب می تواند افزایش داشته باشد. اتصالات عمیق باعث ایجاد خطوط تیره می شود و برای گرفتن نور خورشید و انداختن سایه استفاده می شود یا می توان از اتصالات لبه به لبه استفاده کرد.
حباب های هوا تشکیل شده هنگام بتن ریزی و مخلوط کردن به صورت حفره هایی در سطح نهایی کار آشکار می شوند. می توان این حفره ها را با افزایش ارتعاش به حداقل رساند به این دلیل که بتن ریزی دوباره هزینه بر خواهد بود، تمهیدات لازم در زمینه اطمینان از کیفیت محصول نهایی باید دقیق بررسی شوند.

 

پینوشت:

بتن اکسپوز

قیمت بتن اکسپوز

خرید بتن اکسپوز

بتن اکسپوز چیست؟

اهمیت بتن اکسپوز

نحوه تولید بتن اکسپوز

قالب بتن اکسپوز

ویژگی های بتن اکسپوز

 

لطفا اگر این متن را مفید ارزیابی میکنید توسط ایکون های زیر در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید و به دوستانتان هم از این طریق اطلاع رسانی نمایید

Related Items

سنگ مصنوعی چیست؟ چگونه تولید م

سنگ مصنوعی چیست و کاربرد سنگ مصنوعی در مقایسه با س

بکارگیری سنگ و صخره مصنوعی و ط

بکارگیری سنگ و صخره مصنوعی همراه با سنگ طبیعی و مع

چگونه طراحی نمای دکوراسیونی خا

  چگونه با بازنگری در طراحی درب و پنجره و وی

چگونه خانه ای راحت و مدرن داشت

چگونه خانه ای راحت و مدرن داشته باشیم؟ یکی از دلا

هفت مرحله برای ساختن خانه ای ج

هفت مرحله برای ساختن خانه ای جدید کدام است ؟ با ا

  • جهت دریافت کاتالوگ جدید ترین محصولات سنگ مصنوعی و آنتیک صدر استون بر روی دریافت کاتالوگ کلیک فرمایید

    دانلود کاتالوگ

Before download...

Continue... ×

اشتراک در خبرنامه

محصولات

سنگ مصنوعی ,سنگ آنتیک,سنگ انتیک,سنگ دکوری,سنگ دکوراتیو,سنگ نما,سنگ نمای داخلی,سنگ تزیینی,سنگ مصنوعی تزیینی,سنگ تزئینی,بتن اکسپز,بتن اکسپوز,صدر استون,نمایندگی فروش سنگ,سمنت پلاست,

نشانی ما

تهران، شهرک غرب، فاز2، خ هرمزان، بین کوچه دوم و چهارم پلاک 1 تلفن: 88576006 و 87106-021 کد پستی: 1466613964
کارخانه: شهرک صنعتی شمس آباد،بلوار نارنجستان،گلبرگ ۳، پلاک ۵
تلفن :۹۸۲۱۸۷۱۰۶+ و ۹۸۲۱۸۸۵۷۶۰۰۶+