میکرو بتن چیست ؟ معرفی انواع مدل و مزایای میکرو بتن

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

میکرو بتن: پنج نکته که لازم است بدانید

میکرو بتن، که با عنوان میکرو سیمان نیز شناخته میشود (با وجود تفاوتهای کوچکی بین این دو) ، یک محصول بسایر محبوب برای طراحی است. این محصول طراحان را قادر می سازد تا ظاهری زیبا و از جنس بتن را در جایی که به طور معمول استفاده از بتن امکان پذیر نیست خلق کنند و هزینه ای بسیار کمتر از استفاده از مواد سنتی را صرف کنند.

اگر شما مشغول طراحی هستید، و یا مایل به بهبود ظاهر خانه و محل کار خود هستید پنج چیزی که شما باید در مورد این پوشش و همچنین انواع سنگ مصنوعی و سنگ آنتیک سطح بسیارعالی بدانید را مطالعه کنید.

1. میکرو بتن چیست؟

 

میکرو بتن یک پوشش سیمانی است که می تواند به صورت خیلی نازک (حدود 2-3 میلی متر) به طیف وسیعی از سطوح مختلف از جمله کاشی و چوب استفاده شود. این محصول ظاهر و احساس بتن را با هزینه و وزن بسیار کمتر از بتن واقعی ارائه می دهد. میکرو بتن یک گزینه عالی برای حمام و آشپزخانه است زیرا سطحی بهداشتی و بدون لکه را به شما ارائه میدهد. علاوه بر این، این ماده ضد لغزش و ضد قارچ است و انتخابی فوق العاده برای سطوح کف داخلی و خارجی است.

برای آشکار کردن کارایی و نگاه معاصر به میکروبتن به راه پله و دیوار پشتی که توسط افراد Design Concrete Notting Hill اجرا شده است نگاهی بیندازید. دیوار و پله ها به نظر می رسد که هر دو به طور کامل از بتن ساخته شده اند، و به لطف این مواد که برای پوشش سطح زیرین دیوار و پله ها مورد استفاده قرار گرفته، زیبایی بتن به راحتی و با قیمتی ارزان تر به دست آمده است.

طرح الهام بخش طراحی داخلی در زیر نشان می دهد که چقدر این ماده چند منظوره است. این ماده می تواند برای پوشش مجموعه ای از اقلام در خانه از جمله میزهای اتاق ناهار خوری، کف و دیوار مورد استفاده قرار گیرد. همچنین، تصویر نشان می دهد که چگونه بافت های متقارن مختلف را نیز می توان به دست آورد.

 میکرو بتن چیست ؟ معرفی انواع مدل و مزایای میکرو بتن

2. چرا از میکرو بتن استفاده کنیم؟

مخلوط بسته بندی شده

میکروبتن و بتن اکسپوز به صورت یک مخلوط بسته بندی شده است که باعث آسان شدن استفاده و نصب و قرارگیری آن می شود. مخلوط از پیش ساخته شده و بسته بندی شده به این معنی است که هیچ ابزار حرفه ای مورد نیاز نیست و اجازه می دهد تا این ترکیب با استفاده از دست نیز مورد استفاده قرار گیرد. درنتیجه، کیفیت سطح به دست آمده افزایش یافته و بافتی یکدست به وجود میاید. علاوه بر این، با حذف نیاز به مخلوط کردن بتن در محل، میتوان از خطاهای انسانی کاملا جلوگیری کرد. این باعث می شود که این محصول گزینه ای آسان برای سطح تقریبا هر محوطه ای باشد که در آن به دنبال ایجاد ظاهری بتنی هستیم. این محصول همچنین برای افرادی که مهارت کار با بتن در فضایی محدود را دارند ایده آل است.

مقادیر کم استفاده از آب

میکرو بتن در ابتدا برای کاهش استفاده از آب در مقایسه با بتن معمولی طراحی شد. در نتیجه ی سهولت استفاده از آن و قابلیت چسبیدن به مواد دیگر،این محصول به انتخابی موثر برای تعمیر ترک خوردگی و یا کهنگی ساختارهای بتنی تبدیل شد. همچنین، هیچ پمپاژی مورد نیاز نیست که نیاز به ماشین آلات سنگین را کاهش می دهد. این کار نه تنها باعث کاهش هزینه های نصب می شود، بلکه باعث ایجاد تفاوت های بزرگی در فضاهایی با دسترسی محدود می شود.

قابلیت خشک شدن سریع

میکرو بتن اغلب به دلیل سرعت بالای خشک شدن مورد استفاده قرار می گیرد که برای طراحان و کسانی که تمایل به بازسازی خانه هایشان دارند، انتخابی را برای سطح را ارائه می دهد که حداقل خرابی را در پی دارد. در حقیقت، آنقدر سریع خشک میشود که سطح پوشش داده شده بعد از یک روز قابل استفاده است. زمان خشک شدن سریع بدان معنی است که سطح حاصل شده دارای کیفیت کنترل پایدار نیز است.

از آنجایی که میکرو بتن به سرعت خشک می شود، می توان آن را یک روزه نصب کرد، و بعد از آن می توان سطح را استفاده کرد این انتخابی عالی است برای کسانی است که می خواهند پروژه ها را به سرعت انجام دهند. علاوه بر این، نصب آن بسیارآسان است و بدون نیاز به ابزار حرفه ای گران قیمت ظاهری زیبا را خلق میکند.

این تصویر از راه حل های خانه مدرن Modern Home Solutions نشان می دهد که سطوح با پوشش میکرو بتن چگونه به نظر میرسد، و همچنین نشان می دهد که چگونه سطح در برابر آب مقاوم و بدون درز است. استفاده از میکرو بتن در سینک های ظرفشویی و دستشویی انتخابی فوق العاده است.

3. مزایای اصلی میکرو بتن چیست؟

میکرو بتن دارای مزایای فراوانی نسبت به بتن معمولی است. این موارد عبارتند از:

نیازی به فشرده سازی نیست، بنابراین ماشین آلات سنگین نیزمورد نیاز نیست

نفوذ پذیری پایینی دارد که به این معنی است که می توان آن را در فضای بیرونی و در آشپزخانه و حمام استفاده کرد

تقریبا به خوبی به هر سطحی میچسبد

به محض نصب بسیار محکم میشود.

فاقد کلراید است که باعث میشود تبدیل به گزینه ای امن و ماندگار برای سطح شود.

به مرور زمان نشست نمیکند،که به این معنی است که هیچ شکاف یا ترکی به وجود نخواهد آمد.

4. میکرو بتن چگونه استفاده می شود؟

میکرو بتن برای کاربردهای متعددی از جمله مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار میگیرد. این ماده برای مواردی مانند سطوح آشپزخانه و قفسه ها مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا این محصول پوششی بی نظیر، با دوام و معاصر را فراهم می کند.

این ماده بسیار با دوام است و قابلیت استفاده در سطوح داخلی و خارجی را به راحتی دارا میباشد. این محصول گزینه ای عالی برای کسانی است که به دنبال دوچندان کردن زیبایی بتنی کف و دیوار در هر نقطه و با قیمت مناسب هستند میباشد. همچنین این ماده ضد آب است که برای حمام و دیوار پشت سینک و روشویی گزینه ای ایده آل است.

در اینجا یک مورد استفاده از میکرو بتن در حمام را ملاحظه میکنید که توسط تیم Living Concrete ایجاد شده است:

میکرو بتن نصب شده به دیوارهای حمام

میکرو بتن یک محصول همه کاره است که در طیف متنوعی از بافت ها، تن ها و رنگ ها موجود است. یکی از گزینه های بافت و رنگ که در دسترس است در تصویر بالا نشان داده شده است.

در نتیجه، میکرو بتن یک گزینه عالی برای کسانی است که مایل به ارائه عناصر طراحی منحصر به فرد، و ایجاد ظاهری معاصر در پروژه های خود هستند میباشد.

5. بهترین روش برای استفاده و اجرا میکرو بتن چیست؟

میکروبتن بر خلاف بتن های معمولی هستند زیرا به مهارت های ویژه و ماشین آلات نیازی ندارد. با این حال، برای به دست آوردن بهترین نتیجه ممکن مهم است که در هنگام استفاده از مواد، بهترین روش را اعمال کنید.

آماده سازی سطح

مرحله اول استفاده از میکرو بتن آماده سازی سطح است. سطحی که قرار است پوشانده شود باید شسته و تمیز شود و هر گرد و غبار، شن یا خاک از آن پاک شود. سپس هر فلزی که ممکن است دچار زنگ زدگی شود باید تمیز شود و سپس برای محافظت پوشش داده شود.

مخلوط کردن

میکرو بتن را می توان با دست مخلوط کرد، اما اگر مقدار زیادی مورد نیاز باشد، استفاده از میکسر کار را آسان تر میکند. مقدار آب مورد نیاز بسته به مخلوط متفاوت است، با این حال معمولا حدود نسبت یک به هشت است (آب به میکرو بتن). برای مخلوط کردن، میکرو بتن میبایست به آرامی و در حالی که به طور مداوم هم زده میشود به آب اضافه شود.

نصب و اجرا

هنگامی که به طور کامل ماده ترکیب شد، زمان آن است که در اسرع وقت بتن را بر روی سطح آماده شده ریخته تا به بهترین شکل به جریان بیفتد و به ثبات برسد.. سپس، با استفاده از ابزارهای تمیز، مخلوط را صاف و یکدست کنید و اجازه دهید خشک شود.

درپایان میتوان نتیجه گرفت که میکرو بتن یک ماده عالی است که برای انتخاب حرفه ای ها طراحی شده است.

https://sadrstone.ir/blog/104-what-is-micro-concrete

Related Items

چگونه سنگ مصنوعی را نصب کنیم ؟

دستور عمل نصب سریع و آسان تولیدات شرکت نما سنگ صدر

سنگ مصنوعی چیست؟ چگونه تولید م

سنگ مصنوعی چیست و کاربرد سنگ مصنوعی در مقایسه با س

بکارگیری سنگ و صخره مصنوعی و ط

بکارگیری سنگ و صخره مصنوعی همراه با سنگ طبیعی و مع

چگونه طراحی نمای دکوراسیونی خا

  چگونه با بازنگری در طراحی درب و پنجره و وی

چگونه خانه ای راحت و مدرن داشت

چگونه خانه ای راحت و مدرن داشته باشیم؟ یکی از دلا

  • جهت دریافت کاتالوگ جدید ترین محصولات سنگ مصنوعی و آنتیک صدر استون بر روی دریافت کاتالوگ کلیک فرمایید

    دانلود کاتالوگ

Before download...

Continue... ×

اشتراک در خبرنامه

محصولات

سنگ مصنوعی ,سنگ آنتیک,سنگ انتیک,سنگ دکوری,سنگ دکوراتیو,سنگ نما,سنگ نمای داخلی,سنگ تزیینی,سنگ مصنوعی تزیینی,سنگ تزئینی,بتن اکسپز,بتن اکسپوز,صدر استون,نمایندگی فروش سنگ,سمنت پلاست,

نشانی ما

تهران، شهرک غرب، فاز2، خ هرمزان، بین کوچه دوم و چهارم پلاک 1 تلفن: 88576006 و 87106-021 کد پستی: 1466613964
کارخانه: شهرک صنعتی شمس آباد،بلوار نارنجستان،گلبرگ ۳، پلاک ۵
تلفن :۹۸۲۱۸۷۱۰۶+ و ۹۸۲۱۸۸۵۷۶۰۰۶+