زیبا سازی بنا و ساختمان | معماری و زیرسازی خانه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تاثیر چارچوب های نمایشی و زیبا سازی ساختمان ، معماری نمای خانه

از نظر معماران، ساختار زیرین ساختمان و همچنین سنگ نما ساختمان به عنوان پایه های خانه در نظر میگیرند اما این چارچوب ساختمانی اساس معماری است. در معرض دید گذاشتن آن و ترکیب با فضای نشیمن جلوه های زیبایی برای خانه ایجاد می کند.
راه های زیادی برای حفظ زیبایی ساختمان بدون تلف کردن انرژی وجود دارد که در این مطلب برخی از آنها را با هم بررسی می کنیم.

زیبا سازی بنا و ساختمان معماری و زیرسازی خانه01

ارتباطات طبیعی و زیر سازی نما خانه

این خانه شیشه ای زیبا تنها از شیشه و چوب ساخته شده است. معمار طراحی نما خانه را به نحوی انجام داده است که سقف آن در معرض دید قرار دارند، با این حرکت ساده، چوب سقف به همراه درختان جنگل دارای اتصالاتی هستند.

خطوط افقی خانه چشم را به سمت جنگلهای اطراف حرکت می دهد. تیرهای بلند و باریک سقف حسی سبک و ظریف را در بیننده ایجاد می کند.

زیبا سازی بنا و ساختمان معماری و زیرسازی خانه02

عایق سقف در بالای الوارها انجام می گیرد این انتقال باعث می شود که سطح مستقلی از عایق داشته باشیم. این عایق از خارج شدن گرما جلوگیری می کند به این دلیل که فضای بین مصالح ساختمانی را پر می کند،

این نوع فواصل به مرور زمان گسترش می یابند و باعث نفوذ هوا به بیرون از خانه خواهند شد.
در برخی از موارد ممکن است لازم باشد تا عایق را بیرون از خانه نصب کرد به همین دلیل این نوع عایقها ضخامت دیوار نهایی را افزایش می دهند اما مزایایی خاص خود را نیز دارد.
زیبا سازی بنا و ساختمان معماری و زیرسازی خانه03

زیبا سازی نما فضای داخلی خانه های شلوغ

همانطور که در عکس مشاهده می کنید این چارچوب شلوغ در خانه، آرامش بخش است. همچنین تعادلی بین رسمی و غیر رسمی بودن برقرار است.
رنگها می توانند نواقص و گره هایی که ساختمانهای چوبی دارند را بر طرف کند. انتخاب رنگ تاثیر بسزایی در حس و حال خانه ها دارد.

رنگهای تیره، حجم را کاهش داده و حسی صمیمانه ایجاد می کنند در حالیکه رنگهای روشن باعث انعکاس نور می شوند و نواقص خانه را بهتر نشان می دهد.
زیبا سازی بنا و ساختمان معماری و زیرسازی خانه04

زیر سازی نمای رسمی

همه افراد کلبه های غیر رسمی را برای زندگی روزمره نمی پسندند. چارچوب نمایش داده شده در این عکس به دلیل ظاهر یک دستی که دارد انتخاب شده است.

چوبها طبقه بندی می شوند، و باید به گونه ای طراحی شوند تا هزینه بالایی نداشته باشند. چوبهای درجه یک یکنواخت هستند و رنگ بندی مناسبی دارندبه همین دلیل جلوه زیبایی را به خانه می بخشند.
زیبا سازی بنا و ساختمان معماری و زیرسازی خانه05

زیر سازی بنا برای نمای غیر رسمی

دیوارهای پلی وودی اغلب فضایی سرد ایجاد می کنند و می توان از اشیاء، ابزار و قفسه های مختلفی استفاده کرد.
می توان از میله هایی برای قفسه بندی استفاده کرد، در کنار انعطاف پذیری بالایی که دارند باعث صرفه جویی در هزینه نیز می شوند. برخی از چارچوبها به گونه ای هستند که زیر ساختهای مکانیکی، برقی یا لوله کشی را به معرض نمایش می گذارند.
زیبا سازی بنا و ساختمان معماری و زیرسازی خانه06

رعایت تناسب در زیبا سازی بنا

در برخی از طراحی ها از شیارهایی بر روی سقف و دیوار استفاده می شود، در قسمت بالای این تخته ها عایق سقف و پوشش نهایی سقف به پایان می رسد. در نتیجه بافتی گرم از چوبها را در بالای چارچوب خواهید داشت.
با استفاده از چارچوب معمار تناسب اتاق را تغییر داد و آن را به قطعاتی تقسیم کرد: طبقه تاریک، دیوارهای روشن و سقف خنثی.
ایجاد برخی از ساختارها بر روی سقف مزایای خاص خود را نیز دارد. در این حالت فضای خانه بافت و ظاهر متفاوتی دارد و به تمیز کردن کمتری نیاز دارد.

استفاده از این روش ترکیبی برای خانه هایی با فضای کوچک ایده بسیار مناسبی است چون باعث بزرگتر دیده شدن فضا می شود.
زیبا سازی بنا و ساختمان معماری و زیرسازی خانه07

معماری در فضای یکپارچه

در این حالت معمار به صورت فاصله گذاری و اضافه کردن یک میز کوچک کار کرده است.دیوارهای این پروژه به گونه است که که در آن خطوط عمودی یک الگوی 7 اینچی ایجاد می کنند.

 

زیبا سازی بنا و ساختمان معماری و زیرسازی خانه08

کاربرد جزییات تاریخی بنا در معماری نما ساختمان

معمولا هنگام نوسازی خانه های قدیمی، چارچوبهای قدیمی را کلا خراب می کنند و دوباره از اول شروع می کنند. می توانید با بازسازی چارچوب قدیمی یک قطعه تاریخی را در فضای داخلی خانه حفظ کنید.

همانطور که در عکس مشاهده می کنید، سقفهای نردبانی یکی از مواردی است که در خانه های قدیمی یافت می شود. 

هدف از ایجاد فاصله بین تخته های این سقف، ایجاد راهی بر تهویه و خشک شدن الوارها بود همچنین با این کار سقفها خنکتر نگه داشته میشوند.

زیبا سازی بنا و ساختمان معماری و زیرسازی خانه09
فضای اضافه شده و معماری نما

ایجاد هر نوع چارچوبی باعث تغییر اندازه ی اتاق خواهد شد به دلیل اینکه فضای چارچوب نیز به فضای اناق اضافه می شود. این کار باعث خطای دید می شود به نحوی که اتاق بزرگتر از آن چه که هست به نظر می رسد.

زیبا سازی بنا و ساختمان معماری و زیرسازی خانه10

پیوستگی فضای داخلی و خارجی

همانطور که در این عکس مشاهده می کنید، سقف خانه بین فضای داخلی و خارجی آن پیوسته است و این حالت باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضا هم خواهد شد.

یکی از بهترین روشها برای برقراری ارتباط بین فضای داخلی و خارجی خانه همین پیوستگی سقف است که به روشنی نحوه ترکیب ساختمان را نشان می دهد.

زیبا سازی بنا و ساختمان معماری و زیرسازی خانه11
بافت و رنگ در معماری نما

یکی از گزینه های اصلی برای گرم کردن فضای خانه چوب طبیعی است، بعد از آن رنگهای سفید و خاکستری در اولویت هستند. چوب های طبیعی با تمام زیبایی که دارند هزینه کمتری دارد. برای استفاده از پلی وود می توان از چسب های مختلفی برای ظاهر زیباتر استفاده کرد.
زیبا سازی بنا و ساختمان معماری و زیرسازی خانه12
حرکت در طراحی دکوراتیو

در این طراحی از چوب و کابینت برای ترکیب با فضای نشیمن استفاده شده است. برای نور پردازی داخلی بهتر، ارتفاع افزایش یافته است که این نشان دهنده حرکت و پویایی فضا است.

زیبا سازی بنا و ساختمان معماری و زیرسازی خانه13

نور
استفاده از رنگ سفید برای چارچوب نسبت به چوب از گرمی فضا می کاهد و حسی مینیمالیست در بیننده ایجاد می کند. استفاده از این رنگ تقابل میان بافت و نور را کاملا حفظ می کند.

زیبا سازی بنا و ساختمان معماری و زیرسازی خانه14

در این نوع معماری جزییات ظریفی برای دکور فضا استفاده شده است. با وجود یک نواخت بودن آن اصلا خسته کننده نیست. خطوط چارچوب بر روی سقف سفید باعث ایجاد سایه شده و ترکیب زیبایی را ایجاد کرده است.

زیبا سازی بنا و ساختمان معماری و زیرسازی خانه15

جزییات مینیمالیستی نما

در فضا های مینیمالیست از رنگهای خنثی استفاده می شود و زیبایی خاصی دارد. این سبک دکوراسیون خارجی آنچنانی ندارد و در عین زیبایی ساده هستند

زیبا سازی بنا و ساختمان معماری و زیرسازی خانه16

دیدن این تصویر واقعا لذت بخش است. چالش های معماری ساختمان و اجزای آن مانند پله یکی از لذت بخش ترین قسمت معماری برای من است. استفاده از مفهوم و احساس در ساخت پله ها بسیار شگفت انگیز است.

معمار در این مدل، ترکیبی زیبا از دیوارها، موزاییک و پانلهای چوبی ایجاد کرده است. این ترکیب ساده، با متصل کردن فضا و ایجاد نور حسی زیبا در بیننده ایجاد می کند.

لینک دایمی مطلب:

 https://sadrstone.ir/blog/103-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D9%86%D8%A7-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87

لطفا اگر این مطلب را پسندیدید با اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی زیر به دوستانتان معرفی کنید.

Related Items

نمایشگاه های صنعت ساختمان

[social_share vk="yes" linkedin="yes" pinterest="y

سنگ مصنوعی چیست؟ چگونه تولید م

سنگ مصنوعی چیست و کاربرد سنگ مصنوعی در مقایسه با س

بکارگیری سنگ و صخره مصنوعی و ط

بکارگیری سنگ و صخره مصنوعی همراه با سنگ طبیعی و مع

چگونه طراحی نمای دکوراسیونی خا

  چگونه با بازنگری در طراحی درب و پنجره و وی

چگونه خانه ای راحت و مدرن داشت

چگونه خانه ای راحت و مدرن داشته باشیم؟ یکی از دلا

  • جهت دریافت کاتالوگ جدید ترین محصولات سنگ مصنوعی و آنتیک صدر استون بر روی دریافت کاتالوگ کلیک فرمایید

    دانلود کاتالوگ

Before download...

Continue... ×

اشتراک در خبرنامه

محصولات

سنگ مصنوعی ,سنگ آنتیک,سنگ انتیک,سنگ دکوری,سنگ دکوراتیو,سنگ نما,سنگ نمای داخلی,سنگ تزیینی,سنگ مصنوعی تزیینی,سنگ تزئینی,بتن اکسپز,بتن اکسپوز,صدر استون,نمایندگی فروش سنگ,سمنت پلاست,

نشانی ما

تهران، شهرک غرب، فاز2، خ هرمزان، بین کوچه دوم و چهارم پلاک 1 تلفن: 88576006 و 87106-021 کد پستی: 1466613964
کارخانه: شهرک صنعتی شمس آباد،بلوار نارنجستان،گلبرگ ۳، پلاک ۵
تلفن :۹۸۲۱۸۷۱۰۶+ و ۹۸۲۱۸۸۵۷۶۰۰۶+