آموزش نحوه تمیز کردن سنگ مرمر و گرانیت و کاشی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

نحوه تمیز کردن کانتر تاپ های سنگ مرمر و کاشی ها به چه صورت است ؟

مواد تمیز کننده اسیدی باعث آسیب رساندن به سنگ های مرمر خواهد. در این مطلب تمیز کردن و تازه نگه داشتن این سطوح را بررسی می کنیم.
تمیز نگه داشتن سطوح آشپزخانه جزو یکی از نگرانیهای بسیاری از مردم است. امروزه استفاده از سنگهای مرمر برای سطوح آشپزخانه بسیار شایع است و تمیز کردن این سطوح فوت و فن خاص خود را دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

1 آموزش نحوه تمیز کردن سنگ مرمر و گرانیت و کاشی
سعی کنید سطوح مرمری را تمیز نگه دارید. زمانیکه موادی مانند آب لیمو، الکل یا سس گوجه فرنگی بر روی این سطوح ریخته می شود، اسید آن واکنش نشان می دهد و باعث ایجاد لکه های تیره بر روی سنگ مرمر می شود که با روشنایی بیشتر این لکه ها بیشتر خود را نشان می دهند.
بیشتر مشتریان رستورانها، کافه ها و مکانهای عمومی دیگری که از این نوع کانترتاپها استفاده می کنند را مشاهده می کنند تا در مورد استفاده از آن در طراحی آشپزخانه خودشان تحقیق کنند و سپس تصمیم بگیرند.
همانطور که گفته شد یکی از مهمترین روشهای تمیزی سنگ مرمر عدم تماس با مواد اسیدی است. کارشناسان توصیه می کنند از یک شوینده ملایم به همراه آب برای تمیز کردن این سطوح استفاده کنید. لانی معتقد است که هیچ لکه ای بر روی کانترتاپها وجود ندارد که با آب و شوینده ملایم (صابون) از بین نرود. برای پاک کردن سطوح از آب گرم و یک اسفنج یا پارچه مناسب استفاده کنید.
بیشتر سنگها نمایی براق دارند که نور را منعکس می کنند. سنگهای صاف و اطلسی با انعکای نور کم بیشتر برای کفها و پله ها استفاده می شوند. 

2 آموزش نحوه تمیز کردن سنگ مرمر و گرانیت و کاشی

لانی معتقد است که جزیره های آشپزخانه که از سنگ مرمر ساخته شده باشند درجه 1 هستند و توجه زیادی را به خود جذب می کنند چون در وسط آشپزخانه هستند و این سنگها نور را جذب می کنند.

3 آموزش نحوه تمیز کردن سنگ مرمر و گرانیت و کاشی
برای کاهش لکه ها بهتر است ماهی یکبار از اسپری سیلانت استفاده کنید تا از جذب شدن سریع مواد در سنگ مرمر جلوگیری کنید.
اگر موادی مانند سس گوجه فرنگی مدت زمانی طولانی بر روی سطح باقی بمانند حتما لکه ایجاد می شود به همین دلیل بهتر است هرچه سریعتر هنگام کثیف شدن سطح آن را پاک کنید. سیلانت مانند یک مانع عمل می کند و به کمک آن می توان لکه ها را قبل از نفوذ پاک کرد.
بهتر است برای دوام بیشتر ماهی دوبار سنگهای خود را تمیز کنید تا لکه های کمتری داشته باشید. 4 آموزش نحوه تمیز کردن سنگ مرمر و گرانیت و کاشی
مثل همه وسایل منزل با وجود مراقبتهای زیاد بازهم امکان ایجاد لکه وجود داره، برخی از راه حلهای پاک کردن لکه ها به شرح زیر است:
لکه های روغن(روغن پخت و پز، لوازم آرایشی): با یک پاک کننده مایع ملایم می تونید این لکه ها را پاک کنید. مواد شوینده خانگی و آمونیاک هم روشهای مناسبی برای این نوع لکه ها هستند.
لکه های ارگانیک(چای، قهوه، میوه، غذا): با ترکیب 12 درصد پراکسید هیدروژن و چند قطره آمونیاک لکه ها به راحتی پاک میشوند. 5 آموزش نحوه تمیز کردن سنگ مرمر و گرانیت و کاشی
لکه های ناشی از زنگ زدن فلزات: پاک کردن این نوع لکه کار دشواری است و ممکن است اصلا پاک نشود به هر حال می توانید شانس خودتون رو امتحان کنید و از یک ضماد بر روی سنگتون استفاده کنید.
لکه های رنگی: اگر مقدار رنگ کم باشد با استفاده از الکل می تونید لکه رو پاک کنید در غیر این صورت باید با دقت با استفاده از یک تیغه سنگ رو بتراشید.
لکه های دودی: محصولاتی مختص این نوع لکه ها طراحی شده است که می تونید با یک متخصص مشورت کنید تا بهترین نتیجه رو داشته باشید.
لکه های آب: با استفاده از پشم ضخیم خشک می تونید سنگاتون رو برق بندازید.

6 آموزش نحوه تمیز کردن سنگ مرمر و گرانیت و کاشی

برخی از مواد اسیدی مثل شیر، میوه، آبمیوه یا الکل باعث ایجاد اچینگ و لکه بر روی سنگ می شوند.
اگر شما موفق شدید که لکه رو پاک کنید برای مقابله با اچینگ بهتره سطح رو مرطوب کنید و پود پولیش بر روی سنگ مرمر بپاشید. پودر رو با یک پارچه مرطوب بر روی سنگ بمالید و از پولیشر استفاده کنید تا زمانیکه سطح سنگ روشن شود این کار رو ادامه بدید.
آموزش نحوه تمیز کردن سنگ مرمر و گرانیت و کاشی

زمانیکه متوجه شدید لکه ها سرسخت تر این هستند که با روش هایی که گفته شد پاک بشن از ضماد استفاده کنید یا می تونید با شرکت های عرضه کننده خدمات سنگ مرمر مشورت کنید.
این روش خیلی ساده است روی سطحی که لکه گرفته مقداری کرده بادام زمینی پخش کنید و ضماد رو بر روی لکه قرار بدین سپس روی ضماد رو با پوشش پلاستیک بپوشانید. تقریبا 24 تا 48 ساعت منتظر بمونید سپس پوشش پلاستیکی رو بردارید و اجازه بدین ضماد بر روی لکه خشک شود. در این مرحله یعنی خشک شدن ضماد لکه بر روی سنگ پاک می شود. بعد از خشک شدن، ترکیب که برای ضماد استفاده کردین رو پاک کنید و سطح رو با آب مقطر بشورید و خشک کنید. در صورت لزوم می تونید این کار رو دوباره تکرار کنید.

آموزش نحوه تمیز کردن سنگ مرمر و گرانیت و کاشی

برای کفهایی که با سنگ مرمر کار شده بهتر است مرتبا گرد و غبار روی آن پاک شود و از پاک کننده های صابونی ملایم به همراه آب برای از بین بردن لکه های استفاده کنید.

آموزش نحوه تمیز کردن سنگ مرمر و گرانیت و کاشی

از پاک کننده های اسیدی مانند مواد شوینده مخصوص حمام یا کاشی اصلا استفاده نکنید چون باعث ایجاد اچینگ بر روی سنگ خواهد شد.
برای جلوگیری از خراش کف سعی کنید به هیچ عنوان از چرخ دستی های فلزی استفاده نکنید.

آموزش نحوه تمیز کردن سنگ مرمر و گرانیت و کاشی

استفاده از سنگ مرمر در حمام ایده خوبی است چون در این حالت نسبت به آشپزخانه سنگها کمتر در معرض مواد اسیدی خواهند بود.

11_آموزش_نحوه_تمیز_کردن_سنگ_مرمر_و_گرانیت_و_کاشی {سنگ مصنوعی و دکوراتیو و آنتیک صدر استون و بتن اکسپوز و سنگ نما}
برای به حداقل رساندن پسماندهای صابونی حمام بعد از هر بار استحمام از می تونید از یک کهنه برای پاک کردن آب و صابون استفاده کنید. همچنین می تونید از ترکیب آمونیاک و آب نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که مصرف بیش از حد آمونیاک ممکن است باعث آسیب دیدن سنگ شود.
پیشنهاد می کنیم که درزهای حمام رو با دقت بگیرید مخصوصا نواحی اطراف دوش حمام که بیشتر در معرض آب قرار دارند. همچنین برای این سطوح بهتره از سفید کننده هم استفاده نکنید، آب و صابون برای تمیز کردن کافی خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع سنگ مصنوعی و بتن اکسپوز و سنگ آنتیک به قسمت های مشخص شده مراجعه فرمایید. آموزش نحوه تمیز کردن سنگ مرمر و گرانیت و کاشیبرای محافظت از سنگهای مرمر می تونید از پدهای مخصوص استفاده کنید تا از آسیب سنگها جلوگیری کنید همچنین احتمال ایجاد لکه رو له حداقل برسونید. این پدها رو می تونید از شرکتهای عرضه خدمات مختص سنگ مرمر تهیه کنید.

منبع :

https://www.houzz.com/ideabooks/50954561/list/how-to-clean-marble-countertops-and-tile

 

 

Related Items

چگونه سنگ مصنوعی را نصب کنیم ؟

دستور عمل نصب سریع و آسان تولیدات شرکت نما سنگ صدر

سنگ مصنوعی چیست؟ چگونه تولید م

سنگ مصنوعی چیست و کاربرد سنگ مصنوعی در مقایسه با س

بکارگیری سنگ و صخره مصنوعی و ط

بکارگیری سنگ و صخره مصنوعی همراه با سنگ طبیعی و مع

چگونه خانه ای راحت و مدرن داشت

چگونه خانه ای راحت و مدرن داشته باشیم؟ یکی از دلا

چگونه خانه های قدیمی خود را به

احیا کردن طراحی های مدرن قرون وسطی در خانه های جدی

  • جهت دریافت کاتالوگ جدید ترین محصولات سنگ مصنوعی و آنتیک صدر استون بر روی دریافت کاتالوگ کلیک فرمایید

    دانلود کاتالوگ

Before download...

Continue... ×

اشتراک در خبرنامه

محصولات

سنگ مصنوعی ,سنگ آنتیک,سنگ انتیک,سنگ دکوری,سنگ دکوراتیو,سنگ نما,سنگ نمای داخلی,سنگ تزیینی,سنگ مصنوعی تزیینی,سنگ تزئینی,بتن اکسپز,بتن اکسپوز,صدر استون,نمایندگی فروش سنگ,سمنت پلاست,

نشانی ما

تهران، شهرک غرب، فاز2، خ هرمزان، بین کوچه دوم و چهارم پلاک 1 تلفن: 88576006 و 87106-021 کد پستی: 1466613964
کارخانه: شهرک صنعتی شمس آباد،بلوار نارنجستان،گلبرگ ۳، پلاک ۵
تلفن :۹۸۲۱۸۷۱۰۶+ و ۹۸۲۱۸۸۵۷۶۰۰۶+